Express trains - Warsaw, Krakow, Gdansk, Wroclaw, Katowice, Poznan Train tickets - Poland, Germany, France, Spain, Italy, Belgium, England

Kraków - pkp rozkład jazdyPołożona nad Wisłą stolica województwa małopolskiego to bezapelacyjnie jedno z najpiękniejszych polskich miast położonych nad Wisłą. Historia Krakowa sięga ponad tysiąc lat, co dokumentują położone na każdym kroku zabytki. Kto był w Krakowie chociaż raz nigdy nie zapomni wrażenia, jakie zostawia wzgórze wawelskie, rozciągające się nad Wisłą. Kolejną wizytówką Krakowa jest Rynek Główny. Mierzy czterdzieści tysięcy metrów kwadratowych i jest najpiękniejszy w całej Europie (niektórzy twierdzą nawet że największy!). Warto wspomnieć, że co godzinę z wieży kościoła Mariackiego – znajdującego się na rynku – rozbrzmiewa hejnał (rozchodzi się na cztery strony świata), który w pewnym momencie urywa się, nawiązując do historii najazdów Tatarów w XIII wieku. Jako trzecie miasto w Polsce ze względu na liczbę mieszkańców, a drugie pod względem powierzchni, Kraków jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, edukacyjnym i kulturalnym. Corocznie odbywa się w mieście impreza kulturalna na bulwarach w zakolu Wisły – tzw. „Wianki”. W Krakowie znajduje się mnóstwo instytucji kulturalnych o znaczeniu ogólnopolskim, między innymi: Narodowy Stary Teatr, Muzeum Narodowe czy też Biblioteka Jagiellońska. W 1978 roku obszar zabytkowego Starego Miasta oraz Kazimierza wpisano na pierwszą listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Stolica Małopolski jest kluczowym węzłem drogowym i kolejowym.

Pociągiem do Krakowa

Główny dworzec kolejowy położony jest w samym centrum miasta. Kraków oferuje połączenia kolejowe z większością miast w Polsce, m.in.: szybkie połączenia składami Pendolino z Warszawą i Gdańskiem. Dodatkowo również połączenia międzynarodowe Intercity z Wiedniem, Pragą, Budapesztem oraz Lwowem.

Bilet na pociąg do Krakowa

Rozkład jazdy PKP, rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na pociągi PKP Intercity, Pendolino i TLK są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Krakowie
  • Sukiennice
  • Krakowski Barbakan
  • Wieża Mariacka
  • Wawel
  • Teatr im. J. Słowackiego
  • Małopolski Ogród Sztuki
  • Muzeum Czartoryskich
  • Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK
  • Dzwon Zygmunta
Dworce kolejowe w Krakowie:

See more about high speed European trains