Express trains - Warsaw, Krakow, Gdansk, Wroclaw, Katowice, Poznan Train tickets - Poland, Germany, France, Spain, Italy, Belgium, England

Opole - rozkład jazdy PKPStolica województwa opolskiego, a także najważniejszy ośrodek gospodarczy, kulturalny i naukowy regionu. Opole swoją historią sięga aż X wieku, a prawa miejskie uzyskało w XIII wieku, dzięki Kazimierzowi I Opolskiemu, który ciągle wspominany jest jako historyczny ojciec miasta. Do najważniejszych zabytków Opola należy Wieża Piastowska, będąca świadectwem historycznej przeszłości miasta i dawnego zamku piastowskiego. To jeden z najstarszych zachowanych obiektów warownych w Polsce. Z jego murów roztacza się piękna panorama Opola z ratuszem, Katedrą Opolską oraz Wenecją! Opolską Wenecją nazywany jest ciąg zabytkowych kamieniczek stojących przy bulwarze nad Kanałem Młynówka w historycznej części miasta. Innym ciekawym miejscem w Opolu jest Wzgórze Uniwersyteckie znane Opolskim Akropolem, ze względu na uniwersytecki charakter oraz monumentalny charakter budynków. Współcześnie Opole znane jest przede wszystkim ze względu na Festiwal Piosenki Polskiej odbywający się co roku w amfiteatrze i stanowiący jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce. Inną ciekawą atrakcją związaną z muzycznym charakterem miasta, jest Kiosk Muzyczny, w którym można posłuchać utworów artystów mających swoją gwiazdę w opolskiej Alei Gwiazd. Pierwszą z nich była gwiazda Czesława Niemena.

Pociągiem do Opola

Najważniejszym dworcem kolejowym w Opolu jest Opole Główne. Dworzec usytuowany jest w pięknym budynku pochodzącym z końca XIX wieku w stylu neogotyckim. Ze względu na liczne prace modernizacyjne w ostatnich latach jest utrzymany w doskonałym stanie. Dworzec Opole Główne obsługuje m.in. połączenia do Wrocławia, Zielonej Góry, Katowic, Gorzowa Wielkopolskiego oraz Krakowa i Rzeszowa. Zatrzymują się tu m.i. pociągi Express InterCity Premium, Express InterCity, InterCity.

Bilet na pociąg do Opola

Rozkład jazdy PKP, rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na pociągi PKP Intercity, Pendolino i TLK są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Opolu:
  • Wyspa Pasieka
  • Wenecja Opolska
  • Amfiteatr
  • Opolski Akropol
  • Aleja Gwiazd
  • Ratusz
  • Katedra
  • Wieża Piastowska
Dworce kolejowe w Opolu:

See more about high speed European trains