Gdynia – bilety PKP

Najważniejszy dworzec w Gdyni oraz w Trójmieście to Gdynia Główna. Cechujący się jedną z największych przepustowości w skali kraju, został oznaczony przez PKP kategorią premium. Rozpoczyna tu i kończy swój bieg większość pociągów obsługujących najważniejsze połączenia z głębi kraju, jak na przykład pociągi z Warszawy, Krakowa, Poznania czy nawet Zakopanego. Nowoczesne składy szybkich pociągów nad morze, jak np. Pendolino, sprawiają że jest to popularny sposób podróżowania wśród turystów. Podróż pociągiem zapewnia większy komfort, możliwość odpoczynku oraz znacznie skraca czas dojazdu na wybrzeże. Dlatego zachęcamy do skorzystania z Internetowego rozkładu jazdy, sprawdzenia oferty przejazdów Intercity, Pendolino i TLK do Gdyni oraz wyboru najlepszego połączenia dla siebie.

Podróż pociągiem z Gdyni do Warszawy

Podróż szybkimi pociągami PKP Intercity i Pendolino z Gdyni do Warszawy zajmuje około 3 godzin i 15 min na odcinku 348 kilometrów. Połączenia kolejowe między Gdynią, a Warszawą są częste, a ceny biletów kolejowych uzależnione od rodzaju pociągu. Na linii Gdynia – Warszawa kursują pociągi PKP Intercity, Pendolino i TLK.

Bezpośrednie połączenia kolejowe Gdynia – Warszawa

Gdynia posiadają bezpośrednie połączenia kolejowe z Warszawą. W ciągu tygodnia oraz podczas weekendów na linii Gdynia – Warszawa kursuje każdego dnia ok 20 bezpośrednich pociągów

Jak długo zajmuje podróż pociągiem między Gdynią, a Warszawą?

Długość podróży koleją pomiędzy Gdynią, a Warszawą zależy od wybranego typu pociągu:

 • Podróż pociągiem Pendolino na linii Gdynia – Warszawa trwa ok. 3 godziny 15 min
 • Podróż pociągiem Intercity na linii Gdynia – Warszawa trwa ok. 3 godziny 30 min
 • Podróż pociągiem TLK na linii Gdynia – Warszawa trwa ok. 4 godzin.

Gdynia rozkład jazdy pociągów

Ile kosztuje bilet na pociąg z Gdyni do Warszawy?

Cena biletu kolejowego na połączenie Gdynia Główna – Warszawa Centralna zależy od typu pociągu oraz daty przejazdu.

 • Pociągi Pendolino, Intercity oraz TLK różnią się między sobą komfortem i czasem przejazdu. Ma to swoje odzwierciedlenie w cenie biletów kolejowych.
 • Bilety kolejowe krajowe są udostępniane w sprzedaży do 30 dni przed planowanym odjazdem pociągu. Kupując bilety z wyprzedzeniem, podróżujący mogą liczyć na duże zniżki.

Tym samym bilet na pociąg Pendolino Gdynia – Warszawa kupiony z 30 dniowym wyprzedzeniem kosztuje 49 zł, a bilet kupiony 7 dni przed odjazdem pociągu kosztuje już  150 zł. Podróżujący pociągiem z Gdyni do Warszawy mogą skorzystać również z cyklicznych promocji organizowanych przez PKP Intercity. 

Kiedy zarezerwować bilet na pociąg z Gdańska do Warszawy?

Sprzedaż biletów online na połączenie Gdańsk Główny – Warszawa Centralna jest możliwa tylko na przejazdy rozpoczynające się nie później niż 30 dni od aktualnej daty. Data rezerwacji ma wpływ na cenę biletu kolejowego.

Jak kupić bilet na pociąg z Gdyni do Warszawy online?

Bilet na pociąg  z Gdyni do Warszawy online można kupić używając wyszukiwarki na stronie głównej serwisu EuroPodróże.pl (link). Po otrzymaniu wyników należy wybrać dane połączenie kolejowe i przejść do formularza rezerwacyjnego, a następnie dokonać opłaty za bilet na pociąg online.  

Jak kupić bilet powrotny na pociąg z Warszawy do Gdyni?

Bilet powrotny na pociąg z Warszawy do Gdyni można kupić łącznie z biletem wyjazdowym na pociąg z Gdyni do Warszawy. Wystarczy zaznaczyć w wyszukiwarce na stronie głównej serwisu EuroPodróże.pl (link).datę wyjazdu i powrotu, a następnie kliknąć szukaj. Po otrzymaniu rozkładu jazdy pociągów należy wybrać odpowiednie połączenia i dokonać opłaty za bilety kolejowe online.

Co warto zobaczyć w Gdyni?

Gdynia - bilety na pociągWraz z Gdańskiem i Sopotem tworzy słynne nadmorskie Trójmiasto. Gdynia, założona w XVI wieku jako osada rybacka, zaczęła się dynamicznie rozwijać w okresie Wolnego Miasta Gdańsk, kiedy to powstał tu port zapewniający dostęp do morskich szlaków. Współcześnie znane z bogatego zaplecza turystycznego, pięknych plaż oraz zaplecza gospodarczego miasto, stanowi popularny cel wyjazdów turystycznych oraz biznesowych. Od kilku lat Gdynia związana jest z festiwalem Open’er, goszczącym gwiazdy oraz fanów muzyki z całego świata. W Gdyni od 1986 roku odbywa się Gdynia Film Festival, podczas którego najlepszym polskim filmom fabularnym przyznawane są prestiżowe nagrody – Złote Lwy. W Gdyni znajduje się również wiele instytucji kulturalnych, między innymi: Centrum Kultury w Gdyni, Teatr Miejski w Gdyni im. Witolda Gombrowicza, goszczący od 2006 roku Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@port, a także Muzeum Emigracji, Muzeum Marynarki Wojennej oraz Muzeum Miasta Gdynia, obrazujące historię samej Gdyni jak i szerzej Pomorza. Gdynia to jednak przede wszystkim Bałtyk. Warto wypuścić się nieco dalej “w stronę morza”, korzystając ze słynnego mola w Gdyni Orłowo, skąd roztacza się piękny widok na Bałtyk oraz na nadbrzeże Trójmiasta z Klifem Orłowskim. Idealnym miejscem do spacerowania jest również Molo Południowe, przy którym zlokalizowane są okręty “ORP Błyskawica” oraz udostępniany do zwiedzania w ramach ekspozycji muzealnej okręt “Dar Pomorza”, a także Akwarium Gdyńskie, w którym można zobaczyć aż 215 gatunków fauny związanej z Bałtykiem!

Najpopularniejsze atrakcje w Gdyni:
 • Molo Orłowo
 • Muzeum Emigracji
 • Muzeum Marynarki Wojennej
 • Open’er Festival
 • Gdynia Film Festival
 • Dar Pomorza
 • ORP Błyskawica
 • Molo Południowe
 • Akwarium Gdyńskie
Dworce kolejowe w Gdyni:

See more about high speed European trains