Wrocław – bilety PKP

Dworzec kolejowy Wrocław Główny położony jest w centrum miasta. Przebiegają przez niego ważne linie kolejowe. Obsługuje połączenia krajowe PKP Intercity między innymi z Poznaniem, Gdańskiem, Szczecinem, w tym też szybkie połączenia (Pendolino) np. z Jelenią Górą, Opolem, Częstochową i Warszawą oraz połączenia międzynarodowe do Pragi, Drezna czy Berlina.  Do najpopularniejszych połączeń kolejowych z Wrocławia należy podróż pociągami PKP Intercity i Pendolino Wrocław – Warszawa. Podróż pociągiem zgodnie z rozkładem jazdy zajmuje około 4 godzin na odcinku ponad 350 kilometrów.  Przyjazd pociągiem do Wrocławia jest doskonałą alternatywą dla samochodu – pozwala uniknąć korków przy wjeździe do miasta oraz problemów z parkowaniem. Podróż pociągiem to także większy komfort, możliwość pracy oraz zjedzenia posiłku. Dlatego zachęcamy do skorzystania z Internetowego rozkładu jazdy pociągów do Wrocławia, sprawdzenia oferty przejazdów Intercity, Pendolino i TLK oraz wyboru najlepszego połączenia dla siebie.

Podróż pociągiem z Wrocławia do Warszawy

Podróż szybkimi pociągami PKP Intercity i Pendolino z Wrocławia do Warszawy zajmuje od 4 do 5 godzin na odcinku około 400 kilometrów. Połączenia kolejowe między Wrocławiem, a Warszawą są częste, a ceny biletów kolejowych uzależnione od rodzaju pociągu. Na linii Wrocław – Warszawa kursują pociągi PKP Intercity, Pendolino i TLK.

Bezpośrednie połączenia kolejowe Wrocław – Warszawa

Wrocław posiada bezpośrednie połączenie kolejowe z Warszawą. W ciągu tygodnia oraz podczas weekendów na linii Wrocław – Warszawa, każdego dnia kursuje kilkanaście bezpośrednich pociągów dziennie

Jak długo zajmuje podróż pociągiem między Wrocławiem, a Warszawą?

Czas podróży koleją pomiędzy Wrocławiem, a Warszawą zależy od wybranego typu pociągu:

Podróż pociągiem Pendolino na trasie Wrocław – Warszawa trwa 3 godziny 35  min
Podróż pociągiem Intercity na trasie Wrocław – Warszawa trwa 4 godziny 21  min
Podróż pociągiem TLK na trasie Wrocław – Warszawa trwa 4 godziny 35  min

Godziny odjazdów i rozkład jazdy pociągów

Pełny rozkład jazdy pociągów PKP na połączenie Wrocław Główny – Warszawa Centralna dostępny jest w serwisie EuroPodróże.pl. W tygodniu oraz w weekendy najwcześniejszy, bezpośredni pociąg do Warszawy odjeżdża z Wrocławia o 04:28, a ostatni o 23:40. Pociągi odjeżdżają z częstotliwością około co półtorej godziny.

Ile kosztuje bilet na pociąg z Wrocławia do Warszawy?

Cena biletu kolejowego na połączenie Wrocław – Warszawa zależy od typu pociągu oraz daty przejazdu.

 • Pociągi Pendolino, Intercity oraz TLK różnią się między sobą komfortem i czasem przejazdu. Ma to swoje odzwierciedlenie w cenie biletów kolejowych.
 • Bilety kolejowe krajowe są udostępniane w sprzedaży do 30 dni przed planowanym odjazdem pociągu. Kupując bilety z wyprzedzeniem, podróżujący mogą liczyć na znaczne zniżki ceny biletu.

Tym samym bilet na pociąg Pendolino Wrocław – Warszawa kupiony z 30 dniowym wyprzedzeniem kosztuje od 59 zł, a bilet kupiony do kilku dni przed odjazdem pociągu kosztuje ponad 150 zł.

Podróżujący pociągiem z Wrocławia do Warszawy mogą skorzystać również z promocji organizowanych przez przewoźnika, dzięki temu można nabyć bilet jeszcze taniej.

Kiedy zarezerwować bilet na pociąg z Wrocławia do Warszawy?

Sprzedaż biletów online na połączenie Wrocław – Warszawa jest możliwa tylko na przejazdy rozpoczynające się nie później niż 30 dni od aktualnej daty. Data rezerwacji ma wpływ na cenę biletu kolejowego.

Jak kupić bilet na pociąg z Wrocławia do Warszawy online?

Bilet na pociąg  z Wrocławia do Warszawy online można kupić używając wyszukiwarki na stronie głównej serwisu EuroPodróże.pl. Po otrzymaniu wyników należy wybrać dane połączenie kolejowe i przejść do formularza rezerwacyjnego, a następnie dokonać opłaty za bilet na pociąg online.  

Jak kupić bilet powrotny na pociąg z Warszawy do Wrocławia?

Bilet powrotny na pociąg z Warszawy do Wrocławia można kupić łącznie z biletem wyjazdowym na pociąg z Wrocławia do Warszawy. Wystarczy zaznaczyć w wyszukiwarce na stronie głównej serwisu EuroPodróże.pl (link).datę wyjazdu i powrotu, a następnie kliknąć szukaj. Po otrzymaniu rozkładu jazdy pociągów należy wybrać odpowiednie połączenia i dokonać opłaty za bilety kolejowe online.

Jakie pociągi kursują między Wrocławiem, a Warszawą?

Na linii Wrocław – Warszawa kursują pociągi przewoźnika PKP Intercity. Wśród dostępnych połączeń można wybrać następujące pociągi:

Intercity – gwarancja komfortu podróży w przystępnej cenie. Zmodernizowane pociągi Express InterCity zatrzymują się na głównych stacjach danej linii zapewniając krótki czas przejazdu, a niewygórowane ceny biletów wraz z licznymi promocjami sprawiają, że podróż pociągiem Intercity jest zarówno komfortowa, jak i ekonomiczna. Pociągi są objęte całkowitą rezerwacją miejsc. Rozkład jazdy pociągów PKP Intercity i sprzedaż biletów kolejowych online dostępne w serwisie EuroPodróże.pl

Pendolino – nowoczesne i szybkie pociągi Express InterCity wyznaczyły nową jakość na polskich torach. Podróż ze względu na standard oraz szybkość (nawet 250 km/h!) pociągów należy do bardzo komfortowych. Pociągi Pendolino kursują na trasach pomiędzy największymi polskimi miastami. Przejazd cechuje się małą ilością stacji pośrednich oraz krótkim czasem podróży. Pociągi są objęte całkowitą rezerwacją miejsc. Rozkład jazdy pociągów PKP Pendolino i sprzedaż biletów kolejowych online dostępne w serwisie EuroPodróże.pl

TLKpociągi cechują się dużą ilością stacji pośrednich oraz niskimi cenami biletów i bogatą ofertą promocyjną. Podróżujący ma możliwość wybrania wagonu z przedziałami do siedzenia, leżenia lub wagony sypialne. Duża ilość dziennych i nocnych połączeń pozwala na podróże pociągiem na długich dystansach przy niskiej cenie biletu. Pociągi są objęte całkowitą rezerwacją miejsc. Rozkład jazdy pociągów PKP TLK i sprzedaż biletów kolejowych online dostępne w serwisie EuroPodróże.pl

Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Wrocław - PKP Intercity rozkładPołożone w południowo-zachodniej Polsce u podnóża Sudetów, nad rzeką Odrą, należące do województwa dolnośląskiego zabytkowe miasto Wrocław jest bogate w zieleń i liczne parki. Z tego powodu jest uznane za najbardziej zielone miasto w Polsce, a obok Krakowa i Gydańska zaliczany jest również do najładniejszych. Bardzo dużym ułatwieniem dla turystów jest fakt, iż wszystkie zabytki znajdują się w centrum miasta co pozwala na ich odwiedzenie. Wizytówką miasta bez wątpienia jest Ratusz znajdujący się na wrocławskim rynku. Zachowany jest do czasów współczesnych w najlepszym stanie. Obecnie w ratuszu swoją siedzibę ma oddział wrocławskiego Muzeum Miejskiego (Muzeum Sztuki Mieszczańskiej). Miasto może również pochwalić się bogatym zapleczem kulturalnym i rozrywkowym – teatry, opera, filharmonia, muzea i galerie. We Wrocławiu odbywa się wiele imprez, które organizowane są cyklicznie. Jedną z nich jest festiwal muzyki reggae „One Love Festival”, który odbywa się we wrocławskiej hali stulecia. Warto też wspomnieć o Przeglądzie Piosenki Aktorskiej i Festiwalu „Jazz nad Odrą”. Wrocław to także wielki ośrodek przemysłowy, handlowo-usługowy oraz węzeł komunikacyjny.

Najpopularniejsze atrakcje we Wrocławiu
 • Rynek Główny
 • Katedra św. Jana Chrzciciela
 • Muzeum Narodowe
 • Panorama Racławicka
 • Pomnik Aleksandra Fredry
 • Opera we Wrocławiu
 • Hala Ludowa
 • Fontanna We Wrocławiu
 • Ogród Japoński
Dworce kolejowe we Wrocławiu:

See more about high speed European trains