Express trains - Warsaw, Krakow, Gdansk, Wroclaw, Katowice, Poznan Train tickets - Poland, Germany, France, Spain, Italy, Belgium, England

Liverpool to jeden z największych portów na świecie i drugie co do wielkości miasto w Anglii. Miasto posiada bogatą historię, której początki nie są zbyt chlubne i łączą się z narodzinami handlu niewolnikami oraz rozwojem handlu bawełną i tytoniem. Drugim czynnikiem, który wpłynął na rozwój Liverpoolu byli imigranci, napływający m.in. ze Szkocji, Irlandii oraz Norwegii. Kosmopolityczny charakter miasta, rozkwit handlu oraz korzystne usytuowanie sprawiły, że Liverpool zaczął się prężnie rozwijać jako port. Do dziś jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Liverpoolu są, wpisane na światową listę zabytków UNESCO, Doki Alberta, które akcentują portowy rodowód miasta, ale równocześnie posiadają swoją bardziej współczesną twarz. Znajdują się w nich: druga co do wielkości galeria w Anglii Tate Liverpool, Muzeum Morskie oraz The Beatles Story Muzeum. To właśnie w Liverpoolu w latach 60-tych powstał jeden z zespołów, który na stałe zmienił oblicze światowej sceny muzycznej – The Beatles! Właśnie dlatego port lotniczy w Liverpoolu nosi dumne imię Johna Lennona. Współcześnie miasto kojarzy się z angielskim futbolem w swoim najlepszym wydaniu – to tu siedzibę ma klub FC Liverpool, warto więc przy okazji zobaczyć imponujących rozmiarów stadion Anfield, na którym ćwiczy drużyna. Współczesny Liverpool odgrywa również znaczącą rolę jako ośrodek gospodarczy, kulturalny i uniwersytecki.

Train to Liverpool

Głównym dworcem kolejowym w mieście jest Liverpool Lime Street Station. Dworzec obsługuje liczne połączenia kolejowe, zarówno z sąsiednimi hrabstwami, jak Manchester, a także z resztą kraju. Do Liverpoolu dojedziemy m.in.. pociągami typu Pendolino z Londynu. Podróże zajmuje 2 godziny. Bilety kolejowe na te połączenia są dostępne na portalu Polishtrains.eu.


The most popular attractions in Liverpool:
  • Doki Alberta
  • Stadion Anfield
  • The Beatles Story Museum
  • Tate Liverpool
  • Muzeum Morskie
  • Obelisk Pamięci Ofiar Titanica
Railway stations in Liverpool:

Check where else you can take a train across Europe

See more about high speed European trains