Express trains - Warsaw, Krakow, Gdansk, Wroclaw, Katowice, Poznan
Train tickets - Poland, Germany, France, Spain, Italy, Belgium, England

Europejskie festiwale muzyczne - bilety kolejowe

Letnie festiwale muzyczne 2018
Opublikowany: 25/06/2018

Najlepsze europejskie festiwale pociągiem

Podróżowanie pociągiem po Europie jest prostsze niż kiedykolwiek. Pociąg jest doskonałym sposobem, żeby dostać się ze stolicy państwa do mniejszych miejscowości, gdzie nie dolatują samoloty. Albo nawet więcej! Pociągami dużych prędkości możemy przemieszczać się między różnymi krajami, tak aby żaden z najlepszych letnich festiwali 2018 roku nie umknął naszej uwadze!

Właśnie dlatego przygotowaliśmy listę najciekawszych europejskich festiwali muzycznych, a także informację o tym jak się tam dostać pociągiem!

Glastonbury Festival 4 sierpnia

To niewątpliwie jeden z najważniejszych festiwali na muzycznej mapie Europy, od lat wyróżniony nagrodą Music Week Awards w Londynie jako festiwal roku, co rok gości ponad 100 000 fanów muzyki. W tym roku festiwal odbędzie się pod nazwą The Glastonbury Abbey Extravaganza,a jego główną gwiazdą będzie paloma Faith.

Jak dojechać na Glastonbury Festival

Oczywiście najprościej z Londynu! Dostaniemy się tam linią Paddington - Plymouth, wysiadając na stacji Castle Cary. Na stacji czekać już będzie darmowy bus przewożący uczestników na teren festiwalu. Do samego Londynu możemy dojechać pociągiem przez Niemcy z przesiadką w Berlinie, a następnie z przesiadką w Brukseli skąd do Londynu dojedziemy pociągiem Eurostar. Udział w festiwalu jest więc doskonałą okazją do przeżycia prawdziwego “eurotripa”!

Londyn - bilety kolejowe
Glastonbury Festival

Sziget Festival 8 - 15 sierpnia

Tego festiwalu nie trzeba reklamować. Każdego roku przyciąga fanów muzyki z każdej części Europy, a nawet całego świata! Wszystko to za sprawą niesamowitej atmosfery miasta Budapeszt oraz gwiazd światowego formatu jak Lana Del Rey czy Kygo w tym roku.

Jak dojechać na Sziget Festival

Festiwalowicze z Polski są pod tym względem uprzywilejowani! Do Budapesztu w łatwy sposób dostaniemy się pociągiem z Warszawy, Krakowa oraz Katowic. Podróż trwa kilka godzin i jest doskonałą okazją, żeby zrelaksować się przed lub po festiwalu :) Budapeszt jest również świetnie skomunikowany pociągami z Bratysławą, Wiedniem oraz Zurychem.

Budapeszt - bilety kolejowe
Sziget Festival

Awakenings Festival 30 czerwca

Jeden z najbardziej znanych festiwali muzyki elektronicznej na świecie oraz największa tego typu impreza w Europie. Co roku przyciąga ponad 80 000 uczestników i najlepszych dj-ów z całego świata, którzy swoją grą oraz energią zamieniają na weekend Amsterdam w wielką dyskotekę.

Jak dojechać na Awakenings Festival

Dojazd do Amsterdamu jest prostszy niż kiedykolwiek. Wszystko to dzięki doskonałemu skomunikowaniu miasta siecią kolejową oraz szybkimi kolejami kursującymi między Amsterdamem, a innymi stolicami europejskimi jak Londyn, Paryż czy Bruksela oraz Berlin. To właśnie połączenia kolejowe przez Berlin są idealnym rozwiązaniem dla festiwalowiczów z Polski. Do Berlina pociągiem dojedziemy m.in. z Warszawy, Szczecina oraz Poznania.

Amsterdam - bilety kolejowe
Awakenings Festival

Opener Festival 4 - 7 lipca 2018

Do grona najważniejszych europejskich festiwali na trwałe wpisał się gdyński festiwal Opener. W Gdyni zagrali już tacy artyści jak Blur, Prince, Coldplay, The Strokes, Snoop Dogg, The White Stripes, Underworld, Sigur Ros, Franz Ferdinand, Kanye West, Muse, Kings Of Leon, Arctic Monkeys, Justice, Mumford & Sons, The Kills czy Interpol.

Jak dojechać na Opener’a

Dojazd pociągiem do Gdyni jest bardzo prosty i wygodny z każdego miejsca Polski. Dworzec Gdynia Główna obsługuje najważniejsze połączenia z głębi kraju jak np. pociągi z Warszawy, Krakowa, Poznania czy nawet Zakopanego. Nowoczesne składy sprawiają, że pociąg to idealny sposób by szybko i komfortowo dotrzeć nad morze. Z Dworca Gdynia Główna kursują darmowe autobusy na lotnisko Gdynia-Kosakowo gdzie odbywa się festiwal.

Gdynia - bilety kolejowe
Opener Festival

PolAndRock Festiwal 2 - 4 sierpnia

Darmowy festiwal organizowany co roku na przełomie lipca i sierpnia jako podziękowanie za udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Miłość - Przyjaźń - Muzyka to hasła, które zna każdy woodstockowicz i na pewno coś w tym jest, gdyż na festiwal się po prostu wraca, niezależnie od wieku, często zabierając ze sobą nowe pokolenia. Świetna rockowa muzyka, Akademia Sztuk Przepięknych czy wioska Hare Kryszna to tylko niektóre atrakcje festiwalu, który choć zmienił swoją nazwę jest kontynuatorem tradycji Woodstocku.

Jak dojechać na PolAndRock

Na dworce największych miast Polski podstawiane są specjalne, darmowe, festiwalowe pociągi. Kostrzyn nad Odrą gdzie odbywa się festiwal posiada m.in.. połączenia z Katowicami, Warszawą, Wrocławiem i Trójmiastem, więc bez problemu znajdziemy pociąg którym w dowolnie wybranym przez siebie terminie dojedziemy na Woodstock. A z dworca w Kostrzynie? Czeka nas piękny spacer przez las na teren festiwalu.

Kostrzyn nad Odrą - bilety kolejowe
PolAndRock Festival

Lato właśnie się zaczęło, czas zadecydować na który festiwal pojechać, aby w pełni skorzystać z uroków letnich scen muzycznych oraz koncertów plenerowych. Bilety kolejowe na połączenia do miast gospodarzy oraz rozkłady jazdy pociągów są dostępne na portalu PolishTrains.eu.

Search for a train

Loading connections
please wait...

Loading data. It may take some time.