Express trains - Warsaw, Krakow, Gdansk, Wroclaw, Katowice, Poznan Train tickets - Poland, Germany, France, Spain, Italy, Belgium, England

Bydgoszcz - rozkład PKPJedno z największych miast w Polsce, tworzące wraz z powiatem Bydgoskim aglomerację o nazwie Bydgoski Obszar Funkcjonalny. Centralną rolę w województwie kujawsko – pomorskim, Bydgoszcz zawdzięcza swojemu położeniu geograficznemu. Miasto jest malowniczo położone nad dwoma rzekami Wisłą i Brdą oraz Kanałem Bydgoskim, będącym kluczowym odcinkiem drogi wodnej Wisła – Odra i sięgającym swoją historią już XVIII wieku. To właśnie nad wodą toczy się życie Bydgoszczy. Wystarczy wymienić Bydgoski Tramwaj Wodny, należący do najpopularniejszych atrakcji Bydgoszczy , Bydgoskie Spichrze czy letni cykl koncertów nad Brdą. Początki miasta sięgają XI wieku, kiedy został tu wybudowany pierwszy gród. Prawa miejskie Bydgoszcz otrzymała w 1346 roku. Wtedy to stanął na rynku pierwszy Ratusz Miejski, którego ślady archeologiczne można podziwiać do dziś na Starym Rynku. Rola miasta stopniowo rosła ze względu na położenie na szlaku bursztynowym oraz obecność rzek, dzięki którym w XV wieku Bydgoszcz stała się ogólnopolskim centrum spławu rzecznego i wykształciła swój handlowy charakter. W XIX wieku miasto zostało włączone do niemieckiej sieci kolejowej co zadecydowało o jego przemysłowym rozwoju. Powstały tu wówczas liczne fabryki związane z przemysłem maszyn ciężkich i drewna. Współczesna Bydgoszcz to znaczący ośrodek IT oraz siedziba licznych zagranicznych firm. Znajduje się tu również Port Lotniczy im, Ignacego Jana Paderewskiego, sprawiający że Bydgoszcz jest nowoczesnym miastem otwartym na świat i turystów z zagranicy. Bydgoszcz posiada również doskonałą komunikację kolejową ze wszystkimi najważniejszymi miastami w Polsce.

Pociągiem do Bydgoszczy

Tradycja połączeń kolejowych do Bydgoszczy sięga XIX wieku i czasów zaboru pruskiego. Najważniejszym dworcem kolejowym w Bydgoszczy jest Bydgoszcz Główna, gdzie krzyżują się linie łączące Bydgoszcz z Toruniem, Poznaniem, Katowicami, Chorzowem czy Tczewem. Dworzec przeszedł gruntowną modernizację w 2015 roku i ze względu na wielkość oraz standard został zaklasyfikowany do kategorii Premium.

Bilet na pociąg do Bydgoszczy

Rozkład jazdy PKP, rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na pociągi PKP Intercity, Pendolino i TLK są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Bydgoszczy:
  • Bydgoski Tramwaj Wodny
  • Bydgoskie Spichrze
  • Łuczniczka
  • Opera Nova
  • Fontanna w Dzielnicy Muzycznej
  • Kościół Piotra i Pawła
  • Kanał Bydgoski
Dworce kolejowe w Bydgoszczy:

See more about high speed European trains