Poznań – bilety PKP

Dworzec w Poznaniu znajduje się w centrum miasta. Przebiega tutaj międzynarodowa linia kolejowa BerlinMoskwa. Oferuje także połączenia kolejowe pociągami PKP Intercity i Pendolino  z każdym większym miastem w kraju, m.in.: Warszawą, Krakowem, Wrocławiem, Szczecinem, Gdańskiem czy Olsztynem Do najpopularniejszych połączeń kolejowych z Poznania należy podróż pociągami PKP Intercity i Pendolino Poznań-Warszawa. Podróż pociągiem zgodnie z rozkładem jazdy zajmuje niecałe 3 godziny na odcinku niemal 300 kilometrów. Podróż pociągiem zapewnia komfort, możliwość pracy czy zjedzenia posiłku. Dlatego zachęcamy do skorzystania z Internetowego rozkładu jazdy pociągów do Poznania, sprawdzenia oferty przejazdów Intercity, Pendolino i TLK oraz wyboru najlepszego połączenia dla siebie.

Podróż pociągiem z Poznania do Warszawy

Podróż szybkimi pociągami PKP Intercity i Pendolino z Poznania do Warszawy zajmuje około 3 godzin i 30 minut na odcinku 309 kilometrów. Połączenia kolejowe między Poznaniem, a Warszawą są częste, a ceny biletów kolejowych uzależnione od rodzaju pociągu. Na linii Poznań – Warszawa kursują pociągi PKP Intercity, Pendolino i TLK.

Bezpośrednie połączenia kolejowe Poznań – Warszawa

Poznań posiada bezpośrednie połączenia kolejowe z Warszawą. W ciągu tygodnia oraz podczas weekendów na linii Poznań – Warszawa każdego dnia kursuje kilkanaście bezpośrednich pociągów

Jak długo zajmuje podróż pociągiem między Poznaniem, a Warszawą?

Czas podróży koleją pomiędzy Poznaniem, a Warszawą zależy od wybranego typu pociągu:

 • Podróż pociągiem Pendolino na linii Poznań – Warszawa trwa ok. 2 godziny 50  min
 • Podróż pociągiem Intercity na linii Poznań  – Warszawa trwa ok. 3 godziny 5  min
 • Podróż pociągiem TLK na linii Poznań  – Warszawa trwa ok. 4 godzin

Godziny odjazdów i rozkład jazdy pociągów do Poznania

Pełny rozkład jazdy pociągów PKP na połączenie Poznań Główny – Warszawa Centralna  dostępny jest w serwisie EuroPodróże.pl. W tygodniu oraz w weekendy najwcześniejszy, bezpośredni pociąg do Warszawy odjeżdża z Poznania o 02:14, a ostatni o 20:35. Pociągi odjeżdżają z częstotliwością około co godzinę.

Ile kosztuje bilet na pociąg z Poznania do Warszawy?

Cena biletu kolejowego na połączenie Poznań – Warszawa zależy od typu pociągu oraz daty przejazdu.

 • Pociągi Pendolino, Intercity oraz TLK różnią się między sobą komfortem i czasem przejazdu. Ma to swoje odzwierciedlenie w cenie biletów kolejowych.
 • Bilety kolejowe krajowe są udostępniane w sprzedaży do 30 dni przed planowanym odjazdem pociągu. Kupując bilety z wyprzedzeniem, podróżujący mogą liczyć na atrakcyjne zniżki.

Tym samym bilet na pociąg Pendolino Poznań – Warszawa kupiony z 30 dniowym wyprzedzeniem kosztuje 49 zł, a bilet kupiony 7 dni przed odjazdem pociągu kosztuje już 150 zł.

Podróżujący pociągiem z Poznania do Warszawy mogą skorzystać również z promocji oferowanych cyklicznie przez przewoźnika PKP Intercity.

Kiedy zarezerwować bilet na pociąg z Poznania do Warszawy?

Sprzedaż biletów online na połączenie Poznań – Warszawa jest możliwa tylko na przejazdy rozpoczynające się nie później niż 30 dni od aktualnej daty. Data rezerwacji ma wpływ na cenę biletu kolejowego.

Jak kupić bilet na pociąg z Poznania do Warszawy online?

Bilet na pociąg  z Poznania do Warszawy online można kupić używając wyszukiwarki na stronie głównej serwisu EuroPodróże.pl (link). Po otrzymaniu wyników należy wybrać dane połączenie kolejowe i przejść do formularza rezerwacyjnego, a następnie dokonać opłaty za bilet na pociąg online.  

Jak kupić bilet powrotny na pociąg z Warszawy do Poznania?

Bilet powrotny na pociąg z Warszawy do Poznania można kupić łącznie z biletem wyjazdowym na pociąg z Poznania do Warszawy. Wystarczy zaznaczyć w wyszukiwarce na stronie głównej serwisu EuroPodróże.pl (link).datę wyjazdu i powrotu, a następnie kliknąć szukaj. Po otrzymaniu rozkładu jazdy pociągów należy wybrać odpowiednie połączenia i dokonać opłaty za bilety kolejowe online.

Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Poznań - PKP rozkład jazdyPoznań to stolica Wielkopolski. Jest piątym pod względem liczby mieszkańców miastem Polski oraz siódmym pod względem powierzchni. Bezsprzecznie wizytówką miasta jest z przepiękny ratusz. Stanowi on niezwykle cenny zabytek renesansowej architektury. Na uwagę zasługuje również Stary Rynek. Obszar ten został wytyczony na planie kwadratu. Jego rozmiar plasuje go na trzecim miejscu pod względem wielkości wśród wszystkich rynków polskich miast. Corocznie w mieście organizowane są Międzynarodowe Targi Poznańskie (odbywają się od 1925 roku), jak również kilkadziesiąt innych imprez handlowo-wystawienniczych. Poznań to przede wszystkim duży ośrodek przemysłu i handlu. Oprócz gospodarczego znaczenia znajdują się tutaj liczne instytucje kulturalne, takie jak: Muzeum Narodowe, Teatr Wielki im. S. Moniuszki, Filharmonia Poznańska z Chórem Chłopięcym i Męskim Poznańskie Słowiki oraz organizowane są duże imprezy kulturalne: Festiwal Muzyki Współczesnej czy Międzynarodowy Festiwal Teatralny. Poznań to także duży węzeł drogowy i kolejowy.

Najpopularniejsze atrakcje w Poznaniu:
 • Ratusz
 • Pałac Działyńskich
 • Ostrów Tumski
 • Fara Poznańska
 • Biblioteka Raczyńskich
 • Waga Miejska
 • Odwach
 • Teatr Wielki
Dworce kolejowe w Poznaniu:

See more about high speed European trains