Express trains - Warsaw, Krakow, Gdansk, Wroclaw, Katowice, Poznan Train tickets - Poland, Germany, France, Spain, Italy, Belgium, England

Stolica Republiki Mordawińskiej, znajdującej się w centralnej części Rosji, ok. 620 kilometrów od Moskwy. Położone nad rzeką Insar miasto zamieszkałe jest przez ponad 300 tys. osób. Serce Sarańska stanowi plac Tysiąclecia z ogromną fontanną dającą wytchnienie w gorące dni. Sarańsk podzielony jest na trzy części Oktiabrską, Leninską i Proletarską, między którymi można poruszać się trolejbusami. Będąc w Sarańsku, warto odwiedzić Muzeum Sztuk Pięknych Republiki Mordawińskiej z kolekcją dzieł związanych z regionem artystów oraz Republikańskie Muzeum Krajoznawcze, ukazujące tożsamość i kulturę Republiki Mordawińskiej. Chlubą Sarańska jest uniwersytet Narodowy Uniwersytet Stanowy Mordowia, założony w 1957 roku. Miasto jest również siedzibą klubu piłkarskiego Morowija Sarańsk. Na stadionie „Mordowia Arena” w Sarańsku zostaną rozegrane mecze Mundialu 2018.

Train to Saransk

Przez dworzec kolejowy w Sarańsku przejeżdża większość pociągów jadących z Moskwy na wschód kraju, m.in. do Kazania, Jekaterynburga czy Samary.


The most popular attractions in Saransk:
  • Katedra św. Teodora Uszakowa
  • Plac Tysiąclecia
  • Teatr opery i Baletu im. Jauszewa w Sarańsku
  • Park Puszkina
  • Muzeum Sztuk Pięknych Republiki Mordawińskie
Railway stations in Saransk:

Check where else you can take a train across Europe

See more about high speed European trains

Loading connections
please wait...

Loading data. It may take some time.