Express trains - Warsaw, Krakow, Gdansk, Wroclaw, Katowice, Poznan Train tickets - Poland, Germany, France, Spain, Italy, Belgium, England

Miasto położone pod stokami Uralu na granicy Europy i Azji. Czwarte pod względem ludności miasto Rosji, posiadające metro i międzynarodowy port lotniczy. Jest ważnym ośrodkiem gospodarczym i kulturalno-naukowym kraju. Mieści się tu m.in. Uralski Uniwersytet Federalny i instytuty badawcze jak Uralski Oddział Rosyjskiej Akademii Nauk. Miasto zostało założone przez Piotra Wielkiego na rzecz jego żony Katarzyny, skąd nazwa Jekaterynburg. W XVIII/XIX wieku ze względu na surowce uralskie stało się ważnym miejscem na szlaku handlowym zachód – wschód. Z tego „złotego okresu” do dziś zachowało się wiele kupieckich kamieniczek ciągle obecnych w architekturze miasta. W Jekaterynburgu znajduje się ponad 60 różnych muzeów, m.in. muzeum geologiczne, w którym można kupić unikatową biżuterię z kamienia Ural. Miasto znane jest także z licznych teatrów i oper, jak np. Jekaterynburska Państwowa Opera i Balet. W Jekaterynburgu działa również wiele klubów sportowych jak np. Dinamo Swierdłowsk czy Urał Jekaterynburg – kluby piłkarskie. Posiadające rozbudowaną infrastrukturę sportową miasto będzie miastem-gospodarzem Mundialu 2018. Mecze zostaną rozegrane na Stadionie Centralnym.

Train to Yekaterinburg

Leżące na pograniczu europejskiej i azjatyckiej części Rosji miasto jest ważnym węzłem komunikacyjnym. Linie kolejowe zbiegające się w Jekaterynburgu obsługiwane są przez Jekaterynburski Dworzec Pasażerski. Przebiega przez niego m.in. trasa Kolei Transsyberyjskiej.


The most popular attractions in Yekaterinburg:
  • Wielki Zlatoust
  • Cerkiew na Krwi
  • Jekaterynburski Cyrk
  • Ogród Zoologiczny
  • Swierdłowski Obwodowe Muzeum Krajoznawcze
Railway stations in Yekaterinburg:

Check where else you can take a train across Europe

See more about high speed European trains

Loading connections
please wait...

Loading data. It may take some time.