Express trains - Warsaw, Krakow, Gdansk, Wroclaw, Katowice, Poznan Train tickets - Poland, Germany, France, Spain, Italy, Belgium, England

Położone nad Wołgą miasto tradycją sięga już do XIII wieku, gdy powstał tu pierwszy gród obronny księstwa włodzimierskiego, który z czasem stał się ważnym ośrodkiem handlowym. Obecnie Niżny Nowogród jest jednym z największych ośrodków przemysłowo-ekonomicznych w Rosji. Kwitnie tu przede wszystkim przemysł samochodowy, metalurgiczny oraz stoczniowy. Do najciekawszych zabytków należą: pochodzący z XVI wieku Kreml niżnowogrodzki, którego fortyfikacje górują nad współczesnym miastem oraz monumentalna cerkiew Matki Bożej Smoleńskiej. Niżny Nowogród jest również znany jako miejsce urodzenia rosyjskiego poety Maksima Gorkiego, uważanego za inicjatora socrealizmu w literaturze. Do tej pory na terenie całego kraju można napotkać wyrazy jego popularności, jak np. Park Gorkiego w Moskwie. Miasto jest również siedzibą wielu klubów piłkarskich jak Dinamo Gorki, FK Niżny Nowogród czy Spartak oraz miastem gospodarzem Mundialu 2018, którego mecze ( w tym ćwierćfinał) odbędą się na nowo wybudowanym Stadionie Niżny Nowogród Striełka.

Train to Nizhny Novgorod

Niżny Nowogród Dworzec Kolejowy, tak od 2014 roku nazywa się dworzec, który tradycyjnie nosił miano „Gork-Moskiewski” od nazwy miasta jaka obowiązywała w latach 1932-1990. Dawna nazwa pojawia się niekiedy nadal na biletach. Przez dworzec kolejowy w Niżnym Nowogrodzie przejeżdża większość pociągów jadących z Moskwy na wschód kraju, m.in. do Kazania, Jekaterynburga czy Samary. Jest również jednym z dworców na linii kolei Transsyberyjskiej.


The most popular attractions in Nizhny Novgorod:
  • Kreml niżnonowogrodzki
  • Teatr dramatyczny
  • Sobór św. Michała Archanioła
  • Cerkiew Kazańskiej Ikony Matki Bożej
  • Muzeum Puszkina
Railway stations in Nizhny Novgorod:

Check where else you can take a train across Europe

See more about high speed European trains

Loading connections
please wait...

Loading data. It may take some time.