Express trains - Warsaw, Krakow, Gdansk, Wroclaw, Katowice, Poznan Train tickets - Poland, Germany, France, Spain, Italy, Belgium, England

Położone nad Wołgą miasto jest ważnym portem rzecznym Rosji, łączącym kontynent z Morzem Kaspijskim. Samara zamieszkiwana jest przez ponad 2 mln mieszkańców, posiada również metro. Miasto zostało założone w XVI jako warownia do obrony przed najazdami Tatarów. Podczas II wojny światowej Samara pełniła rolę tymczasowej stolicy ZSRR. Idąc Wołżańskim Prospektem wzdłuż rzeki warto zobaczyć monumentalny Monaster Iwierski oraz Śpiewającą Fontannę. Do jednych z najładniejszych budynków w Samarze należy również Synagoga Chóralna oraz znajdujący się w centrum Dom Guberni Samarskiej. Współcześnie miasto jest wielkim ośrodkiem przemysłu maszynowego i petrochemicznego. Mieści się tu również Uniwersytet Państwowy w Samarze kształcący specjalistów w zakresie inżynierii rakietowej i kosmicznej. Z historią wypraw kosmicznych można się zapoznać w znajdującym się nieopodal Muzeum Kosmosu. Samara jest również siedzibą znanych klubów piłkarskich Junit Samara oraz Krylja Sowietow Samara. Miasto posiada nowo wybudowany stadion Samara Arena, gdzie rozgrywane będą mecze Mundialu 2018.

Train to Samara

Samara jest ważnym węzłem kolejowym łączącym europejskie i azjatyckie części Rosji. Przez miasto przechodzi trasa pociągów dalekobieżnych jadących do Kazachstanu, Uzbekistanu, Kirgizji i Turkmenistanu. Przez Dworzec Kolejowy w Samarze przechodzi również trasa połączeń kolejowych tras Kijów – Władywostok oraz Kijów - Irkuck (jezioro Bajkał).


The most popular attractions in Samara:
  • Monastyr Iwierski
  • Muzeum Kosmosu
  • Synagoga Chóralna
  • Zbór św. Grzegorza
  • Park im. Lenina
Railway stations in Samara:

Check where else you can take a train across Europe

See more about high speed European trains

Loading connections
please wait...

Loading data. It may take some time.